3 min.
Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju - już ponad 2,7 mld zł na kontach przedsiębiorców w mBanku
ostatnia aktualizacja:
Już ponad 2,7 mld złotych z Tarczy Finansowej PFR wpłynęło na konta przedsiębiorców w mBanku.
z artykułu dowiesz się:
29 kwietnia br. uruchomiliśmy w mBanku wnioski o subwencję z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju.
W półtora miesiąca czyli do 9 czerwca wypłacona na konta naszych klientów firmowych sięga już ponad 2,7 mld złotych. Od początku działania Tarczy przyjęliśmy ponad 50 tys. wniosków (w tym wnioski odwoławcze dostępne od 18 maja dla klientów, którzy otrzymali niższą kwotę od wnioskowanej).
Jak złożyć wniosek o Tarczę PFR?
Wnioski o Tarczę Finansową dostępne są w bankowości elektronicznej mBanku. Wypełnienie wniosku nie zajmuje dużo czasu, lecz warto wcześniej przygotować dane niezbędne do poprawnego uzupełnienia wszystkich pól. Wielu naszych klientów zaczyna przygotowania do złożenia wniosku od https://www.mbank.pl/lp/tarcza-pfr/oraz od wykonania symulacji za pomocą kalkulatora subwencji na stornie:https://www.mbank.pl/lp/tarcza-pfr/kalkulator/
Jak się przygotować do złożenia wniosku o subwencję PFR?
O tym, jak przebiegła cała „procedura” rozmawialiśmy z naszymi klientami, którzy już mają pieniądze z Tarczy na swoich kontach. Pan Zbigniew, właściciel firmy ZM Concept, składał wniosek o Tarczę w mBanku w pierwszych dniach maja.
Błyskawicznie, bo już w 48h otrzymał przelew subwencji na swoje konto. Jak podkreśla wniosek o Tarczę w mBanku jest prosty a dodatkowo sam wylicza i podpowiada co należy wpisywać w kolejne pola. Jednak przed wypełnieniem pola z liczbą osób zatrudnionych w firmie, musiał się skonsultować z opiekunem klienta z mBanku. Wielu przedsiębiorcom to pole wniosku sprawia najwięcej kłopotu, bo na przykład nie mają pewności jak liczyć niepełne etaty czy pracowników przebywających na urlopach macierzyńskich.
Na te i inne pytania o wniosek do PFR odpowiadaliśmy w webinarze, który zrealizowaliśmy z redakcją Business Insider Polska https://businessinsider.com.pl/firmy/tarcza-finansowa-pfr-pytania-i-odpowiedzi-czytelnikow/xgjnnpd
Pani Agnieszka, właścicielka firmy Black Burger z Łodzi o możliwości wnioskowania o Tarczę dowiedziała się z mBanku. Wcześniej docierały do niej informacje z mediów, ale dopiero po otrzymaniu maila z banku i telefonu od pracownika naszej placówki była pewna, że jej firma może ubiegać się o tarczę. Jak podkreślała z rozmowie z nami kontakt z pracownikiem banku ułatwia przejście wniosku, szczególnie jeśli podczas jego wypełniania pojawiają się dodatkowe pytania czy wątpliwości.
Czy Tarcza Finansowa PFR pomoże firmom?
Pieniądze, które trafiają na konta firmowe mają pomóc przedsiębiorcom przetrwać kryzys spowodowany zamrożeniem gospodarki i zachować miejsca pracy.
Wielu klientów, z którymi rozmawialiśmy na ten temat twierdzi, że subwencja stanowi dla nich realną pomoc. Dzięki środkom z subwencji mogą, wypłacić wynagrodzenie pracownikom, uregulować faktury oraz opłaty stałe. Maksymalna kwota subwencji dla małej firmy wynosi ponad 300 tys. złotych, co pozwala na spokojniejsze planowanie przyszłości i szukanie sposobów na dochód w „nowych” czasach. Oczywiście wiele zależy od tego, jak długo potrwa epidemia i powrót do obrotów sprzed kryzysu.
Zgodnie z warunkami programu Tarcza Finansowa PFR, wnioski o subwencję można składać do 31 lipca 2020 r.
Od 18 maja można składać odwołania od decyzji PFR
Z mBanku do PFR trafiło już ponad 50 tys. wniosków, wliczając wnioski pierwotne i wnioski odwoławcze. Mogą je składać firmy, które otrzymały mniejszą kwotę niż wskazana we wniosku pierwotnym. Odwołanie składał m.in. pan Zbigniew właściciel ZM Concept. Mimo, że kwota, która już otrzymał jest niewiele niższa od wnioskowanej to chce skorzystać z prawa do odwołania i może to zrobić na wniosku z mBanku.
Co ważne, odwołanie można złożyć 2 razy, każde kolejne będzie nieskuteczne. Na naszym kanale Youtube prezentujemy instrukcję składania wniosku odwoławczego do PFR: