Dlaczego warto założyć lokatę terminową
Jest dostosowana do Twoich planów
Potrzebujesz pieniędzy za 3 miesiące, a może 6 miesięcy? Wybierz odpowiednią lokatę i zachowaj pieniądze na konkretny cel.
Nie ma maksymalnego limitu wpłaty
Ty decydujesz, na jaką kwotę chcesz założyć lokatę. Wystarczy już 1000 zł.
Bezpiecznie ulokowane oszczędności
Twoje pieniądze chroni Bankowy Fundusz Gwarancyjny – sprawdź.
Kwota nieprzekraczająca 100 000 EUR jest gwarantowana w całości.
W lokacie terminowej to Ty decydujesz o czasie trwania oraz oprocentowaniu swoich oszczędności.
Sprawdź oprocentowanie
Czas trwania lokaty | Oprocentowanie nominalne w skali roku |
3 miesiące | 0,5% |
6 miesięcy | 0,5% |
Najczęściej zadawane pytania
-
1.
Czy mogę zerwać lokatę w każdej chwili? Jeśli tak, w jaki sposób mogę to zrobić?
-
Tak, ale pamiętaj, że jeśli zerwiesz lokatę przed jej zakończeniem nie otrzymasz promocyjnego oprocentowania. Oprocentowanie za przedterminowe zamknięcie lokaty wynosi 0,01% (zgodnie z Tabelami Oprocentowania).
Lokatę możesz zerwać:
- samodzielnie w aplikacji mobilnej w zakładce: Produkty -> Oszczędności -> Lokaty. Wejdź w szczegóły lokaty, którą chcesz zerwać i wybierz: Likwiduj -> Zatwierdź;
- samodzielnie w serwisie transakcyjnym w zakładce: Produkty -> Oszczędności -> Wszystkie. Wejdź w szczegóły lokaty, którą chcesz zerwać i wybierz: Zerwij lokatę -> Zatwierdź;
- w placówce Banku;
- kontaktując się z mLinią.
-
-
2.
Co się stanie z moimi pieniędzmi po zakończeniu lokaty?
-
To zależy od Ciebie. W serwisie transakcyjnym możesz samodzielnie ustawić, czy chcesz, żeby Twoja lokata po zakończeniu odnowiła się na kolejny okres.
Zaloguj się na swoje konto i wybierz: Finanse > Oszczędności > Wszystkie > Lokaty. Wybierz lokatę, której ustawienia chcesz zmienić, a w szczegółach lokaty kliknij Automatyczne odnawianie.
Wybierz Tak – jeśli chcesz, żeby lokata odnowiła się na kolejny okres.
Wybierz Nie – jeśli nie chcesz, żeby lokata odnowiła się na kolejny okres.
-
-
3.
Czy założenie lokaty jest bezpieczne?
-
Tak. Twoje pieniądze chroni Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.
-
-
4.
W jaki sposób mogę założyć lokatę?
-
Lokatę (w zależności od jej rodzaju) możesz założyć:
- samodzielnie przez stronę www. Aktualne oferty znajdziesz na stronie: mbank.pl/indywidualny/inwestycje-i-oszczednosci/oszczedzanie/;
- samodzielnie w aplikacji mobilnej w zakładce Produkty -> Oszczędności -> Lokaty, poprzez złożenie wniosku o wybraną przez Ciebie lokatę;
- samodzielnie w serwisie transakcyjnym w zakładce Produkty -> Oszczędności -> Nowe oszczędności, poprzez złożenie wniosku o wybraną przez Ciebie lokatę;
- w placówce Banku;
- kontaktując się z mLinią.
-
To nie jest oferta.
Szczegółowe informacje, w tym warunki i opłaty związane z lokatą terminową znajdują się na stronie www.mBank.pl/indywidualny/oszczednosci/lokaty/lokata-terminowa/index.html oraz w Regulaminie otwierania i prowadzenia rachunków terminowych lokat oszczędnościowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. i Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku.
Pamiętaj, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem i nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Powinieneś liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części zainwestowanych środków.
Musisz wiedzieć, że mBank S.A. nie ponosi odpowiedzialności za decyzje Klientów związane z inwestowaniem w instrumenty finansowe. Instrumenty finansowe nie są depozytem bankowym. Wartość zakupionych instrumentów finansowych może się zmieniać wraz ze zmianą sytuacji na rynkach finansowych. W konsekwencji, dochód z zainwestowanych środków może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, a w przypadku instrumentów pochodnych strata może przekroczyć wysokość zainwestowanego kapitału. W przypadku instrumentów finansowych notowanych w innej walucie niż polski złoty wartość Twoich inwestycji może ulec zmianie wskutek zmian kursu walutowego. Potencjalne korzyści z Twoich inwestycji pomniejszą się o pobierane podatki i opłaty wynikające z przepisów prawa, taryf opłat i prowizji oraz regulaminów. Gdy podejmujesz jakąkolwiek decyzję inwestycyjną, powinieneś kierować się własną oceną sytuacji faktycznej i prawnej. Pamiętaj, aby szczegółowo zapoznać się z opisem czynników ryzyka, specyfikacją danego instrumentu, regulaminami, opłatami i informacjami zawartymi w innych dokumentach związanych ze świadczeniem usług przez mBank S.A. znajdujących się na stronie internetowej: www.mBank.pl/indywidualny/inwestycje/gielda/emakler/ i https://www.mBank.pl/indywidualny/inwestycje/fundusze/supermarket-funduszy-inwestycyjnych/, oraz rozważyć, czy dany instrument jest dla Ciebie odpowiedni zgodnie z własną wiedzą, doświadczeniem w inwestowaniu oraz sytuacją finansową.
Aby skorzystać z usługi eMakler w Biurze maklerskim mBanku lub usługi przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych, należy posiadać rachunek bankowy prowadzony przez mBank S.A.
W związku z czym, usługi te stanowią sprzedaż wiązaną z rachunkiem bankowym, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie trybu i warunków postępowania firm inwestycyjnych, banków, o których mowa w art. 70 ust. 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, Informacje na temat kosztów związanych z usługami bankowymi i inwestycyjnymi dostępne są w taryfach opłat i prowizji dla właściwych usług bankowych.
Materiał pochodzi od spółki mBank S.A. z siedzibą w Warszawie (00-950), przy ul. Senatorskiej 18 (prowadzącej działalność maklerską poprzez wyodrębnioną jednostkę organizacyjną -Biuro Maklerskie), nadzorowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego.
Sprzedaż usługi SFI i eKonta w ramach sprzedaży krzyżowej nie wpływa za ryzyko i opłaty związane z tymi usługami traktowanymi odrębnie.