3 podstawowe formalności przy przeprowadzce

O czym należy pamiętać?

przeprowadzka

Zmiana miejsca zamieszkania kojarzy się głównie z masą kartonowych pudełek, transportem mebli i urządzaniem nowych czterech kątów. Nie są to jednak jedyne czynności, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć w tym czasie. Do tego dochodzą jeszcze formalności, takie jak zmiana adresu zameldowania czy aktualizacja danych w różnych instytucjach. Sprawdź, o czym pamiętać podczas przeprowadzki.

zmiana adresu zameldowania

Kwestie meldunkowe są niezwykle ważne w kontekście zmiany miejsca zamieszkania. Lepiej nie odkładać ich na ostatnią chwilę, zwłaszcza, jeśli planujesz pozostać pod określonym adresem na dłużej. Ustalenie wspólnego adresu zameldowania i zamieszkania to pewność, że nie dojdzie do pomyłki, np. przy przesyłaniu korespondencji. W ten sposób wszystkie ważne dokumenty będą docierać pod właściwy adres. Ponadto wymeldowanie jest potrzebne do zameldowania pod nowym adresem.

nie musisz już stać w kolejce do urzędów

skyline

Twoje dane na profilu zaufanym są odpowiednio zabezpieczone – nikt nie może się pod Ciebie podszyć. Dzięki niemu zmiany adresu zameldowania możesz dokonać drogą elektroniczną. Możesz z niego skorzystać, logując się za pośrednictwem serwisu transakcyjnego.

dokument

dokumenty

Jakich dokumentów będziesz potrzebować przy meldunku drogą elektroniczną?

  • umowa cywilnoprawna np. umowa najmu

  • odpis z księgi wieczystej

  • decyzja administracyjna

  • orzeczenie sądu

 

Jeśli nie jesteś właścicielem mieszkania, w którym się meldujesz, dołącz także:

  • oświadczenie właściciela mieszkania potwierdzającego pobyt we wskazanym lokalu

  • dokument potwierdzający tytuł prawny do mieszkania właściciela

list

aktualizacja danych w banku i innych instytucjach

O fakcie przeprowadzki poinformuj także wszystkie instytucje, z których usług korzystasz.

Dotyczy to wszystkich banków, w których posiadasz ważne zobowiązania. Do tego dochodzą również inne instytucje: oferujące ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne i Urząd Skarbowy.

Chcesz dokonać zmiany danych w mBanku? Szczegółowe informacje krok po kroku znajdziesz TUTAJ.

media i cykliczne opłaty

Co z rozliczeniem za media – prąd, gaz, wodę oraz usługi, m.in. internet, telewizję kablową w poprzednim miejscu zamieszkania?

euro

Posiadasz konto w mBanku? W serwisie transakcyjnym możesz w szybki i prosty sposób regulować wszystkie opłaty i rachunki. Jak to działa?

Korzystając z usługi Qlips w mBanku, określasz dostawców mediów i wyrażasz zgodę na korzystanie z usługi. Wszystkie Twoje rachunki i opłaty będą pojawiać się automatycznie w serwisie transakcyjnym. Wystarczy, że zaakceptujesz wybraną płatność, by pieniądze na czas dotarły do wskazanego odbiorcy.

Jak uruchomić usługę Qlips? Instrukcję krok po kroku znajdziesz tutaj.


To nie jest oferta. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach:

https://www.mbank.pl/indywidualny/m/ekonto-junior/

https://www.mbank.pl/indywidualny/m/ekonto-dla-mlodych/

https://www.mbank.pl/indywidualny/aplikacja-i-serwis/finanse/zarzadzanie-karta/

https://www.mbank.pl/indywidualny/aplikacja-i-serwis/platnosci/prosba-o-przelew/

oraz w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. i Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A dostępnych na https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/ i https://www.mbank.pl/pomoc/oprocentowanie/oferta-indywidualna/.

Szczegóły na temat ekonta Junior znajdziesz w Regulaminie rachunku, do którego wydajemy karty debetowe dla dziecka w wieku 0-13 lat w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. na www.mBank.pl/konto-dla-dziecka

Wyjaśnienia pojęć, dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, objętych tym materiałem, znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek


wyniki wyszukiwania