powrót

mFundacja rusza z dziesiątą edycją mPotęgi

Ciekawe, inspirujące pomysły na projekty matematyczne dla uczniów starszych klas szkół podstawowych już można zgłaszać do kolejnej edycji mPotegi. 14 marca ruszyła dziesiąta a zarazem ostatnia odsłona programu grantowego Fundacji mBanku.


Niemal 1,3 tys. projektów matematycznych dofinansowanych na łączną kwotę 7,5 mln złotych w poprzednich 9 edycjach mPotęgi. Pomysły na działania popularyzujące królową nauk wśród uczniów szkół podstawowych można zgłaszać do 9 maja br. na stronie www.mpotega.pl.


– Od początku programu stawiamy na ciekawe, nieszablonowe podejście do matematyki. Wierzymy, że w ten sposób uczniowie w większym stopniu zainteresują się tym przedmiotem, który jest kluczową umiejętnością we współczesnym świecie.  Doceniamy twórcze, kreatywne podejście do nauczania matematyki  i zarażanie tą pasją młodych ludzi.  Szukamy kolejnych pomysłów na wsparcie tego typu projektów, dlatego 10. edycja mPotęgi będzie zarazem ostatnią. W kolejnym roku wystartujemy z nowym programem. – mówi Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji.
 
Więcej o mPotędze


mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali rutynę i schematy. Do tej pory odbyło się dziewięć edycji mPotęgi, w których wsparto finansowo 1297 projektów. mPotęga to ok. 32 tys. godzin zajęć projektowych, prawie 3 tys. nowych stron www powiązanych z projektami oraz ponad 5 tys. wydarzeń takich jak konkursy, wystąpienia, festiwale. Fundacja dotarła z programem do blisko tysiąca szkół i kilkuset innych beneficjentów: organizacji pozarządowych, bibliotek i uczelni. W nagrodzonych projektach wzięło bezpośredni udział 160 tys. uczestników.


Najważniejsze fakty:

  • Programem grantowym obejmujemy dzieci uczące się w klasach 4 - 8 szkoły podstawowej.
  • Wnioski można składać przez formularz online na stronie www.mpotega.pl.
  • Wniosek mogą złożyć: publiczne szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne oraz grupy nieformalne z całej Polski.
  • Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki.
  • Przyznajemy granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł.