powrót

3 grudnia Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzimy 3 grudnia. Tak jest od 1992 roku na całym świecie.  Ten dzień promuje ideę wzajemnej tolerancji i szacunku. Ma zwracać uwagę na problemy osób niepełnosprawnych i podkreślać konieczność działania na rzecz wyrównywania szans i integracji tej grupy z resztą społeczeństwa. Chociażby w aspekcie dostępu do edukacji, życia kulturalnego czy politycznego.

Idee te wydają się być oczywiste. Jednak pełnosprawni często nie dostrzegają trudności, z którymi spotykają się osoby z niepełnosprawnościami. Ilu z nas, na co dzień, dostrzega brak podjazdu czy za wysokie chodniki?

W mBanku staramy się wprowadzać udogodnienia dla klientów z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Jeśli dotyczy to Ciebie powiedz nam o tym. Zgoda  na przetwarzanie danych o niepełnosprawności pozwoli nam podejmować niestandardowe działania w przypadku pojawiających się trudności. Osoby, które złożyły takie oświadczenie mogą liczyć także na:
1. wsparcie konsultantów dedykowanych do obsługi klientów z różnymi  niepełnosprawnościami, w tym z konsultantami porozumiewającymi się w polskim języku migowym. 
2. oferujemy szerszą obsługę na czacie, jeśli osoba z niepełnosprawnością narządu mowy lub słuchu nie zna PJM, 
3. dajemy możliwość korzystania w serwisie transakcyjnym ze specjalnej zakładki dla osób   niesłyszących komunikujących się w Polskim Języku Migowym 4. Osobom, które nie mogą złożyć podpisu proponujemy zastępczą formę podpisu
4. osoby niewidome mogą korzystać z bankomatów, które posiadają gniazdo słuchawkowe i dzięki komunikatom głosowym mogą swobodnie wypłacać pieniądze w bankomacie. Instrukcje usłyszą dopiero po podłączeniu słuchawek z wtyczką jack, co zapewnia dyskrecję, a tym samym bezpieczeństwo.

Zgodę można podpisać w domu lub oddziale. Od niedawna można ją złożyć także podczas kontaktu z konsultantem – bez  formy papierowej. Osoby głuche mogą przykładowo złożyć zgodę podczas rozmowy w PJM (my przemigamy oświadczenie). Jeśli osoba np. nie słyszy albo nie mówi i nie zna PJM, może złożyć oświadczenia na naszym czacie (podczas połączenia z konsultantem PJM).
Dla niepełnosprawności, która pozwalała na standardową rozmowę, można to zrobić na mLinii lub w formie wideo, po połączeniu z ekspertem online.

Zobacz zgodę. 
Lista placówek bez granic. 
Więcej dowiesz się tutaj. 

Kategorie:

Oferta indywidualna