Rozwinięcie produktu dyskonto wierzytelności handlowych. Korzystając z dyskonta klient mBanku może zmienić swoje wierzytelności handlowe z odroczonym terminem płatności na środki finansowe, przed terminem ich zapadalności. W ramach elektronicznego dyskonta wierzytelności mBank oferuje firmom – zbywcom wierzytelności szybki i prosty sposób zlecania dyskonta wierzytelności i zamianę należności z odroczonym terminem płatności w gotówkę w ciągu 15 minut od złożenia zlecenia.
W ramach elektronicznego dyskonta wierzytelności mBank nabywa wierzytelności przysługujące klientowi od jego odbiorcy – dłużnika.
Korzyści
-
szybka zmiana wierzytelności z odroczonym terminem płatności na gotówkę (wypłata do 100 proc. kwoty nabywanej wierzytelności pomniejszonej o koszty dyskonta)
-
poprawa płynności finansowej i wskaźników finansowych
-
wyeliminowanie ryzyka nieterminowej płatności lub braku płatności (dyskonto wierzytelności bez regresu)
-
poprawa dyscypliny płatniczej dłużników poprzez zmianę wierzyciela
-
możliwość zaoferowania odbiorcom wydłużonych terminów płatności
-
zwiększenie sprzedaży i obrotów poprzez wcześniejszy wpływ należności
-
możliwość składania skutecznych oświadczeń woli w formie elektronicznej
Dla kogo?
Elektroniczne dyskonto wierzytelności bez regresu może być stosowane przez firmy sprzedające swoje towary do odbiorców o bardzo dobrej ocenie finansowej, które wyrażą zgodę na cesję swoich wierzytelności. Ocenie podlega także finansowane przedsięwzięcie.
Warunki elektronicznego dyskonta wierzytelności
Warunkiem zawarcia umowy o elektroniczne dyskonto wierzytelności jest pozytywna ocena kondycji finansowej dłużnika.
mBank nabywa do 100 proc. kwoty brutto faktury i przejmuje ryzyko niewypłacalności dłużnika.
Przekazywanie faktur do mBanku odbywa się za pośrednictwem elektronicznego modułu bankowości elektronicznej mBank InvoiceNet. W systemie tym wszystkie operacje realizowane są on-line.
mBank Invoice Net umożliwia składanie w formie elektronicznej oświadczeń woli przez zbywcę wierzytelności (zlecenie dyskonta) i dłużnika (akceptacja faktury, zgoda na cesję). Warunki cenowe są negocjowane indywidualnie.