Czy dobrze zarządzasz swoim portfelem?

Czy Twój portfel jest zawsze dobrze zdywersyfikowany i zgodny z Twoimi założeniami strategicznymi?

 

Zdarza Ci się inwestować w spółki tylko dlatego, że znasz te firmy?

 

Zawsze jesteś na bieżąco z wiadomościami z rynku i uwzględniasz te informacje w strukturze swojego portfela?

Wyznaczasz cel, a my zajmujemy się jego realizacją

 

Chcesz odpowiednio dobrać strategię do swoich potrzeb

 

Chcesz wyznaczać swoje cele, ale budowę portfela wolisz powierzyć ekspertom.

 

Nie chcesz codziennie poświęcać czasu na analizę rynku i realizację zleceń.

 
Najważniejsze informacje o usłudze zarządzania portfelem

Jak działa usługa zarządzania portfelem? Więcej

 

To usługa jest dla Ciebie, jeżeli chcesz samodzielnie wybrać swoją strategię inwestycyjną, ale codzienne decyzje, analizę rynku, zarządzanie alokacją i ryzykiem portfela chcesz delegować ekspertom.

Jak kontrolujesz swoje aktywa? Więcej

 

Mimo oddania portfela w zarządzanie naszym ekspertom, masz pełną kontrolę nad swoimi aktywami. Regularnie przekazujemy szczegółowe raporty dotyczące składu Twojego portfela oraz zrealizowanych transakcji.

Jakie strategie oferujemy? Więcej

 

W ramach usługi oferujemy:

  • strategie klasyczne z tradycyjnym podziałem alokacji pomiędzy akcje, obligacje i instrumenty alternatywne
  • strategie tematyczne, których alokacja skupiona jest wokół określonego pomysłu inwestycyjnego

Pamiętaj, inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Gdy inwestujesz, możesz zarówno zyskać, jak i stracić pieniądze. Zanim będziemy mogli świadczyć dla Ciebie usługę zarządzania poprosimy cię o wypełnienie Ankiety MiFID, abyśmy mogli poznać Twój profil inwestora.

 
Co musisz wiedzieć o oferowanych przez nas strategiach?

 

zróżnicowanych strategii portfelowych

 

zdalny wniosek o założenie strategii

 

minimalna kwota inwestycji w strategię*

 

oferowane strategie uwzględniają aspekty ESG

 

roczna opłata za usługę zarządzania

 

opłata za wynik ponad benchmark

 

możliwość zbudowania indywidualnej strategii

* Dla strategii Ochrony Kapitału to 1 mln PLN, MultiAsset to 2 mln PLN

Trzy proste kroki do posiadania własnej strategii

Budujemy portfele zdywersyfikowane, globalne, opierając się na płynnych instrumentach finansowych.

Wykorzystujemy efektywne kosztowo instrumenty typu jednostki funduszy ETF.

 

Współpracujemy z wiodącymi globalnymi firmami inwestycyjnymi, które dzielą się z nami swoimi poglądami na rynki.

 

Podejmujemy wszystkie działania niezbędne do właściwego zarządzania powierzonymi środkami, stale monitorujemy portfel i zmieniamy jego strukturę w zależności od sytuacji rynkowej.

 

określ swój profil inwestora Więcej

 

Wypełniasz ankietę, dzięki niej dowiesz się czy inwestowanie jest dla Ciebie oraz jaki jest Twój profil inwestycyjny – czyli Twój cel inwestycyjny, skłonność do ryzyka i horyzont inwestycyjny.

 

wybierz dopasowaną strategię inwestycyjną Więcej

 

Rekomendujemy odpowiednią dla Ciebie strategię inwestycyjną zgodnie z Twoim profilem inwestora. Wybierasz strategię spośród wskazanych przez nas. Zawierasz z nami umowę o zarządzanie i wpłacasz środki.

 

zaufaj wiedzy i doświadczeniu ekspertów Więcej

 

W ramach ustalonej polityki inwestycyjnej decydujemy w co lokować pieniądze, budujemy portfel zgodnie ze strategią, stale go monitorujemy i zmieniamy jego strukturę, w zależności do koniunktury na rynku.

Podejmowanie decyzji inwestycyjnych Twojego portfela powierzamy najlepszym ekspertom w branży

Zarządzający aktywami w Grupie mBank to osoby, które zdobywały swoje doświadczenie w renomowanych instytucjach rynku kapitałowego w Polsce. Na bieżąco śledzą informacje, trendy rynkowe, przygotowują komentarze, tworzą strategie inwestycyjne oraz uczestniczą w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

 

Posiadają szerokie doświadczenie i kompetencje potwierdzone przez wymagającą wiele lat pracy licencję Chartered Financial Analyst oraz Doradcy Inwestycyjnego.

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu ryzyko inwestycyjne jest mitygowane, co nie oznacza jego braku. Inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem, gdy inwestujesz, możesz zarówno zyskać, jak i stracić pieniądze.

Zanim będziemy mogli świadczyć dla Ciebie usługę zarządzania poprosimy cię o wypełnienie Ankiety MiFID, abyśmy mogli poznać Twój profil inwestora.

 

Magdalena Sadowska-Kaczmarczyk

 

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada tytuł CFA (Chartered Financial Analyst), licencję maklera papierów wartościowych i licencję doradcy inwestycyjnego. Przygodę z rynkiem kapitałowym zaczęła jeszcze na studiach jako trader walutowy. Następnie zdobywała doświadczenie jako analityk corporate finance. Przez blisko 7 lat tworzyła usługę doradztwa inwestycyjnego na rynkach zagranicznych. W pracy stawia na analizę danych i wykorzystanie trendów rynkowych przy budowie globalnie zdywersyfikowanych portfeli dla klientów.

Marcin Chwedczuk

 

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada tytuł CFA, licencję doradcy inwestycyjnego oraz maklera papierów wartościowych. W swojej karierze zawodowej zdobywał doświadczenie w różnych obszarach związanych z inwestycjami. Pierwsze kroki na rynku kapitałowym stawiał w 2010 roku, poznając aspekty rynków walutowych i uroki dźwigni finansowej. W kolejnych latach wycena funduszy inwestycyjnych nie miała przed nim tajemnic. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem dzielił się z klientami bankowości prywatnej tworząc akcyjne portfele modelowe. Z mBankiem związany od 2022 r. jako ekspert ds. zarządzania aktywami.

 

Zespół ekspertów z mTFI to osoby, które zdobywały swoje doświadczenie w Polsce i za granicą. Codziennie śledzą rynek, tworzą analizy, dobierają instrumenty do strategii i podejmują decyzje inwestycyjne.

 

Posiadają szerokie doświadczenie i kompetencje potwierdzone przez wymagającą wiele lat pracy licencję Chartered Financial Analyst lub Doradcy Inwestycyjnego.

Bartosz Pawłowski

członek zarządu mTFI

 

W pracy koncentruje się na alokacji aktywów, zarówno w zarządzaniu aktywami, jak i doradztwie inwestycyjnym. Przez prawie 10 lat pracował w Londynie, m.in. jako główny strateg rynków wschodzących w BNP Paribas oraz jako zarządzający w funduszu hedgingowym typu global macro Finisterre Capital. Karierę zaczynał jako ekonomista w ING Banku Śląskim. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, posiada tytuł CFA. Wiceprezes CFA Society Poland, w ramach tej współpracy wdrożył w bankowości prywatnej mBanku Dekalog Praw Inwestora.

Maksymilian Łochowski

 

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek Finanse i Bankowość). Posiada tytułu CFA licencję doradcy inwestycyjnego, a także licencję maklera papierów wartościowych Od kilkunastu lat związany z mBankiem. W latach 2010-2016 pełnił funkcję dyrektora Departamentu Doradztwa Inwestycyjnego, a w latach 2016-2022kierował Departamentem Zarządzania Aktywami w mBanku. Od 2023 roku kieruje zespołem mTFI.

Wszystkie oferowane przez nas strategie uwzględniają czynniki ESG

ESG w świecie inwestycji to wybieranie takich aktywów, których emitenci 

E – przyczyniają się do poprawy środowiska

S –  są społecznie odpowiedzialni

G – przestrzegają dobrych praktyk w zakresie zarządzania

Ponad 50%

 

Instrumentów rekomendowanych
w ramach modelowych strategii posiada wysoki rating ESG – BBB i wyższy*

 

 

Jeżeli rating ESG instrumentu obniży się i wpłynie to na jakość ESG całego portfela, wtedy zmienimy skład i alokację portfela, żeby pozostać w deklarowanych limitach ESG

Ponad 90%

 

Instrumentów w ramach strategii ESG Zrównoważonej oraz Dynamicznego Wzrostu ESG posiada wysoki rating ESG – BBB i wyższy

*Odpowiedni dobór instrumentów finansowych opieramy o ich ocenę wystawioną przez wiodącą agencję ratingową MSCI. Skala ocen MSCI, odpowiednio od najniższej do najwyższej wartości, to: CCC, B, BB, BBB, A, AA, AAA.

Pamiętaj, inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Gdy inwestujesz, możesz zarówno zyskać, jak i stracić pieniądze. Zanim będziemy mogli świadczyć dla Ciebie usługę zarządzania poprosimy cię o wypełnienie Ankiety MiFID, abyśmy mogli poznać Twój profil inwestora.

Pamiętaj, inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Gdy inwestujesz, możesz zarówno zyskać, jak i stracić pieniądze. Zanim będziemy mogli świadczyć dla Ciebie usługę zarządzania poprosimy cię o wypełnienie Ankiety MiFID, abyśmy mogli poznać Twój profil inwestora.

Horyzont inwestycyjny to kluczowy czynnik w osiągnięciu zadowalającej stopy zwrotu ze strategii

Perspektywa, w jakiej należy rozważać długość swojej inwestycji zależy też od tego, w co inwestujesz. Większość wyników inwestycji na przestrzeni kilku miesięcy ma dużo wzrostów i spadków. Dlatego warto sprawdzić średnie notowania na przestrzeni przynajmniej kilku miesięcy. To daje spojrzenie długoterminowe i pozwala uniknąć poddawania się emocjom, które często są złym doradcą. Bądź cierpliwy i przestrzegaj zasad, cierpliwość to jedna z ważnych cech inwestora.

 

Im dłuższy termin (horyzont), tym teoretycznie większe ryzyko możesz zaakceptować, licząc na większy zysk.

 

Zaplanuj przed jej rozpoczęciem co zrobisz, jeśli zacznie spadać. Jakie spadki zaakceptujesz, a kiedy zdecydujesz się wyjść z inwestycji. Najlepsze co możesz zrobić, to spokojnie czekać, realizując swój plan.

 

Naraża Cię to na niepotrzebny stres i impulsywne decyzje

 
Regularnie raportujemy wyniki oraz wspieramy Cię analizami i materiałami edukacyjnymi

  • Serwis transakcyjny – bieżące sprawdzanie wartości aktywów
  • Raporty miesięczne – szczegółowe zestawienie aktywów i transakcji
  • Webinary – dla naszych klientów prowadzimy webinary z możliwością zadania pytań
  • Wiele materiałów analitycznych, dostosowanych do Twojego profilu inwestycyjnego, dostępnych jest po zalogowaniu do serwisu transakcyjnego

załóż konto do usług

Nota prawna

Niniejszy dokument sporządzony został w celu promocji i reklamy, zgodnie z § 20 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 czerwca 2018 r. w sprawie trybu i warunków postępowania firm inwestycyjnych, banków, o których mowa w art. 70 ust. 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, oraz banków powierniczych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1112 ze zm.). Dokument nie stanowi badania inwestycyjnego ani publikacji handlowej w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Prezentowane wyniki inwestycyjne są wynikami historycznymi i nie stanowią gwarancji ani obietnicy osiągnięcia podobnych wyników w przyszłości. mBank S.A. dołożył należytych starań, aby zamieszczone informacje były rzetelne i oparte na wiarygodnych źródłach, jednak nie może zagwarantować ich poprawności, zupełności i aktualności. Niniejsza prezentacja nie stanowi jakiejkolwiek rekomendacji ani porady, w szczególności porady inwestycyjnej. Wszelkie dane zamieszczone w prezentacji mają charakter wyłącznie informacyjny i marketingowy. Nie stanowią one oferty ani zobowiązania i nie powinny być wyłączną podstawą podejmowania decyzji inwestycyjnych. Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty całości bądź części kapitału.

Zwracamy uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem i nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Należy liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części zainwestowanych środków. Instrumenty finansowe nie są depozytem bankowym. Wartość zakupionych instrumentów finansowych może się zmieniać wraz ze zmianą sytuacji na rynkach finansowych. W konsekwencji, dochód z zainwestowanych środków może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, a w odniesieniu do instrumentów pochodnych strata może nawet przekroczyć kwotę zainwestowanego kapitału. W przypadku instrumentów finansowych notowanych w innej walucie niż polski złoty wartość inwestycji może ulec zmianie wskutek zmian kursu walutowego. Ponadto potencjalne korzyści z inwestowania w instrumenty finansowe mogą zostać zmniejszone o pobierane podatki i opłaty wynikające z przepisów prawa, tabel i taryf opłat i prowizji oraz regulaminów. Przy podejmowaniu każdej decyzji inwestycyjnej należy kierować się własną oceną sytuacji faktycznej i prawnej. Klient powinien szczegółowo zapoznać się ze specyfikacją danego instrumentu i rozważyć, czy jest on dla niego odpowiedni, mając na uwadze swoją wiedzę, doświadczenie w inwestowaniu w instrumenty finansowe, nastawienie do ryzyka oraz sytuację finansową i cel oraz horyzont inwestycyjny.

Zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej przez mBank S.A. udzieliła Komisja Nadzoru Finansowego.

mBank S.A.  |  Biuro maklerskie mBanku  |  ul. Prosta 18  |  00-850 Warszawa  |  tel. +48 22 697 49 00, fax +48 22 697 48 20