Czy dobrze zarządzasz swoim portfelem?
Czy Twój portfel jest zawsze dobrze zdywersyfikowany i zgodny z Twoimi założeniami strategicznymi?
Zdarza Ci się inwestować w spółki tylko dlatego, że znasz te firmy?
Zawsze jesteś na bieżąco z wiadomościami z rynku i uwzględniasz te informacje w strukturze swojego portfela?
Wyznaczasz cel, a my zajmujemy się jego realizacją
Chcesz odpowiednio dobrać strategię do swoich potrzeb
Chcesz wyznaczać swoje cele, ale budowę portfela wolisz powierzyć ekspertom.
Nie chcesz codziennie poświęcać czasu na analizę rynku i realizację zleceń.
Najważniejsze informacje o usłudze zarządzania portfelem
Pamiętaj, inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Gdy inwestujesz, możesz zarówno zyskać, jak i stracić pieniądze. Zanim będziemy mogli świadczyć dla Ciebie usługę zarządzania poprosimy cię o wypełnienie Ankiety MiFID, abyśmy mogli poznać Twój profil inwestora.
Co musisz wiedzieć o oferowanych przez nas strategiach?
zróżnicowanych strategii portfelowych
zdalny wniosek o założenie strategii
minimalna kwota inwestycji w strategię*
oferowane strategie uwzględniają aspekty ESG
roczna opłata za usługę zarządzania
opłata za wynik ponad benchmark
możliwość zbudowania indywidualnej strategii
* Dla strategii Ochrony Kapitału to 1 mln PLN, MultiAsset to 2 mln PLN
Trzy proste kroki do posiadania własnej strategii
Budujemy portfele zdywersyfikowane, globalne, opierając się na płynnych instrumentach finansowych.
Wykorzystujemy efektywne kosztowo instrumenty typu jednostki funduszy ETF.
Współpracujemy z wiodącymi globalnymi firmami inwestycyjnymi, które dzielą się z nami swoimi poglądami na rynki.
Podejmujemy wszystkie działania niezbędne do właściwego zarządzania powierzonymi środkami, stale monitorujemy portfel i zmieniamy jego strukturę w zależności od sytuacji rynkowej.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych Twojego portfela powierzamy najlepszym ekspertom w branży
Zarządzający aktywami w Grupie mBank to osoby, które zdobywały swoje doświadczenie w renomowanych instytucjach rynku kapitałowego w Polsce. Na bieżąco śledzą informacje, trendy rynkowe, przygotowują komentarze, tworzą strategie inwestycyjne oraz uczestniczą w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.
Posiadają szerokie doświadczenie i kompetencje potwierdzone przez wymagającą wiele lat pracy licencję Chartered Financial Analyst oraz Doradcy Inwestycyjnego.
Dzięki takiemu rozwiązaniu ryzyko inwestycyjne jest mitygowane, co nie oznacza jego braku. Inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem, gdy inwestujesz, możesz zarówno zyskać, jak i stracić pieniądze.
Zanim będziemy mogli świadczyć dla Ciebie usługę zarządzania poprosimy cię o wypełnienie Ankiety MiFID, abyśmy mogli poznać Twój profil inwestora.
Zespół ekspertów z mTFI to osoby, które zdobywały swoje doświadczenie w Polsce i za granicą. Codziennie śledzą rynek, tworzą analizy, dobierają instrumenty do strategii i podejmują decyzje inwestycyjne.
Posiadają szerokie doświadczenie i kompetencje potwierdzone przez wymagającą wiele lat pracy licencję Chartered Financial Analyst lub Doradcy Inwestycyjnego.
Wszystkie oferowane przez nas strategie uwzględniają czynniki ESG
ESG w świecie inwestycji to wybieranie takich aktywów, których emitenci
E – przyczyniają się do poprawy środowiska
S – są społecznie odpowiedzialni
G – przestrzegają dobrych praktyk w zakresie zarządzania
Ponad 50%
Instrumentów rekomendowanych
w ramach modelowych strategii posiada wysoki rating ESG – BBB i wyższy*
Jeżeli rating ESG instrumentu obniży się i wpłynie to na jakość ESG całego portfela, wtedy zmienimy skład i alokację portfela, żeby pozostać w deklarowanych limitach ESG
Ponad 90%
Instrumentów w ramach strategii ESG Zrównoważonej oraz Dynamicznego Wzrostu ESG posiada wysoki rating ESG – BBB i wyższy
*Odpowiedni dobór instrumentów finansowych opieramy o ich ocenę wystawioną przez wiodącą agencję ratingową MSCI. Skala ocen MSCI, odpowiednio od najniższej do najwyższej wartości, to: CCC, B, BB, BBB, A, AA, AAA.
Pamiętaj, inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Gdy inwestujesz, możesz zarówno zyskać, jak i stracić pieniądze. Zanim będziemy mogli świadczyć dla Ciebie usługę zarządzania poprosimy cię o wypełnienie Ankiety MiFID, abyśmy mogli poznać Twój profil inwestora.
Pamiętaj, inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Gdy inwestujesz, możesz zarówno zyskać, jak i stracić pieniądze. Zanim będziemy mogli świadczyć dla Ciebie usługę zarządzania poprosimy cię o wypełnienie Ankiety MiFID, abyśmy mogli poznać Twój profil inwestora.
Horyzont inwestycyjny to kluczowy czynnik w osiągnięciu zadowalającej stopy zwrotu ze strategii
Perspektywa, w jakiej należy rozważać długość swojej inwestycji zależy też od tego, w co inwestujesz. Większość wyników inwestycji na przestrzeni kilku miesięcy ma dużo wzrostów i spadków. Dlatego warto sprawdzić średnie notowania na przestrzeni przynajmniej kilku miesięcy. To daje spojrzenie długoterminowe i pozwala uniknąć poddawania się emocjom, które często są złym doradcą. Bądź cierpliwy i przestrzegaj zasad, cierpliwość to jedna z ważnych cech inwestora.
myśl długoterminowo
nie panikuj, jeśli Twoja inwestycja spada
nie śledź wyników swoich inwestycji dzień po dniu
Regularnie raportujemy wyniki oraz wspieramy Cię analizami i materiałami edukacyjnymi
Jak raportujemy wyniki Twojego portfela
- Serwis transakcyjny – bieżące sprawdzanie wartości aktywów
- Raporty miesięczne – szczegółowe zestawienie aktywów i transakcji
Jak wspieramy Cię analitycznie i edukacyjnie
- Webinary – dla naszych klientów prowadzimy webinary z możliwością zadania pytań
- Wiele materiałów analitycznych, dostosowanych do Twojego profilu inwestycyjnego, dostępnych jest po zalogowaniu do serwisu transakcyjnego
Nota prawna
Niniejszy dokument sporządzony został w celu promocji i reklamy, zgodnie z § 20 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 czerwca 2018 r. w sprawie trybu i warunków postępowania firm inwestycyjnych, banków, o których mowa w art. 70 ust. 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, oraz banków powierniczych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1112 ze zm.). Dokument nie stanowi badania inwestycyjnego ani publikacji handlowej w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Prezentowane wyniki inwestycyjne są wynikami historycznymi i nie stanowią gwarancji ani obietnicy osiągnięcia podobnych wyników w przyszłości. mBank S.A. dołożył należytych starań, aby zamieszczone informacje były rzetelne i oparte na wiarygodnych źródłach, jednak nie może zagwarantować ich poprawności, zupełności i aktualności. Niniejsza prezentacja nie stanowi jakiejkolwiek rekomendacji ani porady, w szczególności porady inwestycyjnej. Wszelkie dane zamieszczone w prezentacji mają charakter wyłącznie informacyjny i marketingowy. Nie stanowią one oferty ani zobowiązania i nie powinny być wyłączną podstawą podejmowania decyzji inwestycyjnych. Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty całości bądź części kapitału.
Zwracamy uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem i nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Należy liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części zainwestowanych środków. Instrumenty finansowe nie są depozytem bankowym. Wartość zakupionych instrumentów finansowych może się zmieniać wraz ze zmianą sytuacji na rynkach finansowych. W konsekwencji, dochód z zainwestowanych środków może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, a w odniesieniu do instrumentów pochodnych strata może nawet przekroczyć kwotę zainwestowanego kapitału. W przypadku instrumentów finansowych notowanych w innej walucie niż polski złoty wartość inwestycji może ulec zmianie wskutek zmian kursu walutowego. Ponadto potencjalne korzyści z inwestowania w instrumenty finansowe mogą zostać zmniejszone o pobierane podatki i opłaty wynikające z przepisów prawa, tabel i taryf opłat i prowizji oraz regulaminów. Przy podejmowaniu każdej decyzji inwestycyjnej należy kierować się własną oceną sytuacji faktycznej i prawnej. Klient powinien szczegółowo zapoznać się ze specyfikacją danego instrumentu i rozważyć, czy jest on dla niego odpowiedni, mając na uwadze swoją wiedzę, doświadczenie w inwestowaniu w instrumenty finansowe, nastawienie do ryzyka oraz sytuację finansową i cel oraz horyzont inwestycyjny.
Zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej przez mBank S.A. udzieliła Komisja Nadzoru Finansowego.
mBank S.A. | Biuro maklerskie mBanku | ul. Prosta 18 | 00-850 Warszawa | tel. +48 22 697 49 00, fax +48 22 697 48 20